Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :23.01.2019-18:00 Tarihi :23.01.2019
Bitiş :24.01.2019-18:00 No :69
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, bu akşam ilk saatlerde Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı kesimleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Muğla, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir'in batı ilçeleri, Burdur, Isparta çevreleri, Antalya'nın Kurkuteli ve Elmalı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kg/ m2), Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş'ta, Bodrum, Datça, Marmaris, Ortaca, Ula, Dalaman ve Fethiye ilçeleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği (çatı uçması, baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 8 14
ÇANAKKALE Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 10 13
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 7 12
KIRKLARELI Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 7 12
EGE Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı kesimleri, Aydın'ın kıyı ilçeleri ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 4 7
IZMIR Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 11 13
KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 3 8
MUĞLA Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli, kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. 6 9
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri, Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olakar kuvvetli, Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
ADANA Parçalı bulutlu 7 17
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ile Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 12 14
BURDUR Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 4 7
MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 10 16
İÇ ANADOLU Parçalı bulutlu, batısı yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın güney ve doğusunda, güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı zamanla çok bulutlu 3 9
ESKISEHIR Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu 4 7
KONYA Parçalı zamanla çok bulutlu 2 11
SİVAS Parçalı bulutlu 0 6
BATI KARADENİZ Parçalı bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
SİNOP Parçalı bulutlu 12 17
BOLU Parçalı zamanla çok bulutlu 3 10
DÜZCE Parçalı zamanla çok bulutlu 7 16
ZONGULDAK Parçalı zamanla çok bulutlu 10 15
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ÇORUM Parçalı bulutlu 0 8
ORDU Parçalı bulutlu 8 14
SAMSUN Parçalı bulutlu 9 17
TRABZON Parçalı bulutlu 7 14
DOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ağrı çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM Parçalı bulutlu -10 -1
KARS Parçalı bulutlu -16 -2
MUŞ Parçalı bulutlu -8 1
VAN Parçalı bulutlu -7 4
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BATMAN Parçalı ve az bulutlu 0 11
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu -1 11
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 1 10
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 3 12
DENİZLERDE HAVA
Ege ve Akdeniz’de kuvvetli fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), gece 6 ila 8 (60-75 km/sa), yarın (Perşembe) öğle güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, gece 3,0 ila 4,0m yarın (Perşembe) öğle 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtınada zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), akşam 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m, akşam 2,0 ila 3,0m, güneyi 1,5 ila2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtınada zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, sis ve pus anında zayıf.
Havacılık Sayfası
MGM © 2009