Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :17.12.2017-18:00 Tarihi :17.12.2017
Bitiş :18.12.2017-18:00 No :1053
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Çorum ve Samsun çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur şeklinde görülecek yağışların İstanbul, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (lodos), gece saatlerinden sonra Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Batı Akdeniz'de kuvvetli (30-50 Km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; Yağışların İstanbul ve Muğla çevrelerinde kuvvetli(21-50 kg/ metrekare), Antalya'nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Trakya'nın yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerine kadar güneybatı yönlerden (Lodos), gece saatlerinden itibaren kuzeybatı yönlerden (Karayel) kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
EDIRNE Çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 3 7
ISTANBUL Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 7 9
KOCAELI Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 8 10
TEKIRDAG Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 5 9
EGE Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı Güney Ege kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu yağmurlu 7 11
DENIZLI Parçalı ve çok bulutlu yağmurlu 11 13
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 12 16
MUGLA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 8 13
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu 9 20
ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 15 20
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu yağmurlu 7 12
MERSIN Parçalı ve çok bulutlu 13 19
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırşehir ve Kırıkkale çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu yarın yağmurlu 7 11
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra yağmurlu 7 12
KAYSERI Parçalı ve çok bulutlu 4 12
KONYA Parçalı ve çok bulutlu yarın yağmurlu 7 14
BATI KARADENİZ Parçalı bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu yarın yağmurlu 7 11
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu yarın yağmurlu 3 8
SINOP Parçalı ve çok bulutlu yarın yağmurlu 12 14
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu yarın sağanak yağışlı 11 12
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı zamanla Orta Karadeniz kesimi çok bulutlu, yarın Samsun ve Amasya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinin yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.
RIZE Parçalı ve çok bulutlu 9 20
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu yarın sağanak yağışlı 14 19
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 7 16
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 12 21
DOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte genellikle doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AGRI Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu -12 -3
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu -5 3
MALATYA Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu 1 8
VAN Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu -5 6
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu -1 14
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu 3 14
MARDIN Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu 8 13
SANLIURFA Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu 8 18
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğu, sabah batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinde batısı 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'de 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatı, gece kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), yarın öğle 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğle 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzeydoğu, güneyi batı ve güneybatı, ilk saatlerde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), kuzeyi 5 ( 40 km/sa), Güney Ege'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde kuzeyi 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi akşam 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı, doğusu güneydoğudan 3 ila 5(20-40 km/sa), öğleden sonra Antalya Körfezi yer yer 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde doğusunun açıkları yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zaman zaman 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
DMIGM © 2009