Periyodu

Bu sayfadaki simgelerin açıklamalarını görmek için fareyi üzerine getiriniz.

AÇIK AZ BULUTLU PARÇALI BULUTLU ÇOK BULUTLU HAFİF YAĞMURLU YAĞMURLU KUVVETLİ YAĞMURLU HAFİF SAĞANAK YAĞIŞLI SAĞANAK YAĞIŞLI KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI HAFİF KAR YAĞIŞLI KAR YAĞIŞLI YOĞUN KAR YAĞIŞLI YER YER SAĞANAK YAĞIŞLI DOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI KARLA KARIŞIK YAĞMURLU RÜZGARLI TOZ VEYA KUM FIRTINASI DUMAN PUS SİS SICAK SOĞUK GÜNEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR KUZEYLİ KUVVETLİ RÜZGAR

Yayın
Başlangıç :25.02.2018-18:00 Tarihi :25.02.2018
Bitiş :26.02.2018-18:00 No :168
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Düzce, Zonguldak, Kastamonu, Sinop ve Eskişehir ile Ankara ve Konya'nın batı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bu akşam ve gece saatlerinde Bingöl, Muş, Bitlis ve zamanla Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar, Şırnak, Siirt ve Batman ile bu akşam Osmaniye ve Hatay çevrelerinde, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Muğla kıyıları ve Antalya'nın doğusunda kuvvetli (20-50 kg/metrekare) yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Trakya, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kastamonu çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinde Osmaniye , Hatay, Batman, Siirt ve Şırnak çevrelerinde, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Muğla kıyıları ve Antalya'nın doğu çevrelerinde kuvvetli (20-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda bu akşam ve gece saatlerinde görülecek kar yağışlarının Bingöl, Muş, Bitlis ve zamanla Hakkari çevrelerinde yoğun olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu, kuzeyi ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Trakya kesimi ile Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. En Düşük
(°C)
En Yüksek
(°C)
BURSA Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4 12
ÇANAKKALE Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) aralıklı sağanak yağışlı 4 8
ISTANBUL Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 5 9
KIRKLARELI Çok bulutlu, aralıklıf karla karışık yağmur ve kar yağışlı -1 4
EGE Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Muğla kıyılarında kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.
A.KARAHISAR Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu -1 7
AYDIN Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 5 13
IZMIR Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) sağanak yağışlı 7 13
MANISA Çok bulutlu ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 5 12
AKDENİZ Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, batı kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın doğusunda kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.
ADANA Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 15
ANTALYA Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra doğusunda kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. 11 15
HATAY Çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazartesi) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların : bu akşam kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. 8 12
ISPARTA Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 2 7
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara ve Konya'nın batı çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra batı çevreleri hafif yağmurlu 0 9
ESKISEHIR Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 0 9
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 2 10
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra batı çevreleri hafif yağmurlu 3 11
BATI KARADENİZ Çok bulutlu, Sinop ile bu akşam saatlerinde Zonguldak, Düzce, ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.
BOLU Çok bulutlu -3 7
DÜZCE Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yağmurlu 3 9
SİNOP Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 3 7
ZONGULDAK Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yağmurlu 2 6
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Çorum dışında bölge genelinin, yarın (Pazartesi) kıyı kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.
AMASYA Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yağmurlu 4 11
SAMSUN Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6 7
TOKAT Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde yağmurlu 3 10
TRABZON Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 7 10
DOĞU ANADOLU Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Malatya ve Elazığ dışında bölge genelinin, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şırnak çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Şırnak kuvvetli (20-30 kg/metrekare) yağmur, Bitlis, Bingöl, Muş ve zamanla Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde etkili olması bekleniyor.
ERZURUM Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı -1 5
HAKKARİ Çok bulutlu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 1 4
KARS Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -2 3
MALATYA Çok bulutlu 3 11
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Adıyaman çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli (20-30 kg/metrekare) olması bekleniyor.
DIYARBAKIR Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4 13
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu 3 9
MARDİN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 5 9
SIIRT Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli (20-30 kg/metrekare) olması bekleniyor. 5 10
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına; Marmara, Kuzey Ege'nin kuzeyi ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in doğusunda fırtına; yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Doğu Karadeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), doğusu 9 (90 km/sa), akşam saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde batısı ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde batısı doğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 3,0 ila 4,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu; Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren güneyi kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), güneyi doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde güneyi 2,0 ila 3,0m, Kuzey Ege'nin kuzeyi 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra doğusu 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğudan, akşam saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-50 km/sa), akşam saatlerinde batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in doğusu 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Havacılık Sayfası
DMIGM © 2009